Manuální lymfodrenáž. Co o ní víme? Známý je do velké míry fakt, že dobře funguje pro ženy k odstranění pomerančové kůže. Ale věděli jste, že tato jemná ruční masážní technika významně pomáhá také k odstranění únavy a posiluje imunitní systém. Takže konec s rýmou a nachlazením. Celkově má pravidelná lymfodrenáž na tělo výrazně posilující detoxikační a regenerační účinek. Je to takový malý a dosud nedoceněný klenot mezi masážemi.  Věřte mi, že již po první lymfodrenáži odejdete s lehkým krokem.

Co to ta lymfa vlastně je? 

Pro lepší představu, lymfatický systém je v těle umístěn podobně jako krevní tělní systém.  Jen má vlastní rozvodné trubky a proudí v něm na místo krve míza. Z velké části je uložen v kůži a podkoží. Skládá se hlavně z lymfatických (mízních) cév a lymfatických uzlin. Lymfatické cévy sbírají a odplavují toxiny z těla, které tekutinou zvanou míza, odchází z uzlin dále ven z těla.  Lymfa (míza) ale obsahuje kromě toxinů také vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie, vitamíny rozpustné v tucích, hormony apod. Proč to píšu? Čtěte dál.

Proč jste unavení a neustále nemocní? 

Jak jsme již zmínila. Míza obsahuje nejen škodlivé látky a odpady, ale také vodu, bílkoviny, tuky, soli, hormony atd. A když lymfatický systém nefunguje nebo je díky špatnému životnímu stylu, nevhodné stravě, stresu, nedostatku pohybu, špatného dýchání a tak dále, je tok mízy pomalý. Nestíhá z těla vylučovat odpady, ale také nestíhá po těle rozmístit včas ani látky prospěšné – živiny, vitamíny.  A jsme u jádra pudla. Jednoduše a stručně řečeno. Tady pak vznikají problémy. Usazeniny dělají například nevzhledné dolíčky, tvoří se otoky. Míza v lymfě plyne pomalu a nedodává tak tělu dostatek živin, takže jste unavení. Pomalu se po těle šíří i obranné látky a tak váš imunitní systém hlásí červenou. 

Co vás může varovat a upozornit na problém?

Varovné signály, jako je bolestivost lymfatických uzlin, jejich zduření, otoky, únava a vyčerpanost jsou projevy zvýšeného zatížení našeho mízního systému a zasluhují vaší pozornost. V důsledku špatně fungujícího lymfatického systému se objevuje také celulitida, otoky, zadržování vody v těle, křečové žíly nebo  metličky na kůži.

Jak probíhá manuální lymfodrenáž?

Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuji lymfatický (mízní) systém těla. Masáž je velmi jemná, nebolí a provádí se bez olejů, protože celý mízní systém je z velké části uložen v kůži a podkoží.

Opravdu účinná zbraň proti pomerančové kůži

Nelze opomenout i kosmetický účinek, především v boji proti celulitě, která vzniká jak je známo především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulitidy. Chce to jen pravidelnost. Na začátek je dobré dát si měsíční kůru – 8-10 terapií (využít můžete našich cenově výhodných permanentek) a každý týden si zajít na lymfatickou manuální lymfodrenáž, upravit vhodně jídelníček a doma provádět automasáž.