Dokud se vám to líbí

_dsc0301Opravdový odpočinek

Jít do sauny neznamená pouze vstoupit do vyhřáté místnosti a vydržet v ní. Je to celý proces drobných krůčků, na jejichž konci na vás čeká úleva.

Dopřát tělu zasloužený odpočinek a pročistit mozek od zbytečných problémů. To jsou jedny z hlavních důvodů, proč nás sauny přitahují. Víme, že nám dají něco, co bychom jinde hledali velmi těžko.

Pro dokonalý relax

V SAUNA SPOT Dvorce naleznete čtyři potírny, každou s jinou teplotou, s jinou vlhkostí vzduchu a s různým aroma. Jsou pojmenovány podle pozitivních antických božstev: Niké (vítězství), Héře (patronce manželství a zrození), Hebé (bohyni věčné mladosti a jara) a Theia (dceři bohů nebe a země). Každá sauna má jiné účinky na regeneraci těla a navíc se každý člověk  rád saunuje v jiné teplotě a při jiné vlhkosti. Někomu vyhovuje 60 jinému 90 stupňů Celsia. I proto máme čtyři klasické finské sauny, ale každou s jiným vnitřním prostředím.

 

 

_dsc0101Dokud se vám to líbí

Samotné saunování spočívá v ohřátí těla nad normální tělesnou teplotu, přičemž dochází k uvolnění svalů, zklidnění stresovaného mozku a následnému vyplavení endorfinů do krve. Ale to každý ví! Spousta lidí naopak neví, kolik času má v sauně strávit. Standardně se doporučuje být v sauně 8 – 15 minut. Odpověď je však mnohem jednodušší. Zůstaňte tak dlouho, DOKUD SE VÁM TO LÍBÍ!

 

Bazének

Odchodem ze sauny saunování nekončí. Studenou sprchou ze sebe smyjete pot a následně jste připraveni na šok. Ochlazovací bazének. Aby saunování mělo pro tělo ten správný význam – posílil se imunitní systém – je právě ochlazovací bazének klíčový.

_dsc0226Lehátko

Poté co vylezete z ochlazovacího bazénku, máte za sebou první saunovací kolo. A můžete se těšit na další. V jedné z pěti relaxačních zón si dopřejte krátkou pauzu. Jak dlouhou? Dokud nepocítíte chlad. Jakmile se chlad dostaví, hurá zpět do sauny. A celou proceduru opakujte. A znova.

Kolečko

Kolik takovýchto koleček byste měli během jedné návštěvy absolvovat? Příručky a všechny chytré knihy tvrdí, že tři je tak akorát. Ale příručka vás nezná. Je to pouze nápověda. Vaše tělo si samo řekne, takže cyklus klidně zopakujte, DOKUD SE VÁM TO LÍBÍ!

AŤ SE VÁM U NÁS LÍBÍ!

Sauna Spot Dvorce